Webbläsare stöds inte.

Du använder en gammal webbläsare som vi inte längre stöder. Vänligen använd en modern webbläsare som Microsoft Edge, Google Chrome eller Firefox för den bästa webbplatsupplevelsen.

ACO Nordic AB

Försäljningskontor

Stockholm

Lindetorpsvägen 11
121 63 Johanneshov

+46 31 338 97 00
info@aco-nordic.se

Öppettider:
07.30–16.30



Umeå
Norra Obbolavägen 89
904 22 Umeå

+46 31 338 97 00
info@aco-nordic.se

Öppettider:
08.00–17.00

Service

ACO Service

Industrivägen 4
433 61 Sävedalen

+46 31 338 97 20
service@aco-nordic.se

Öppettider:
07.30–16.30

Lager

c/o Schenker Logistics

Telegatan 2
571 85 Nässjö

+46 31 338 97 17
info@aco-nordic.se

Öppettider:
07.00–15.30

Affärsområde VA


Gustaf Windt
Säljare, inne
Offert, Dimensionering

+46 31 338 97 21
gustaf.windt@aco-nordic.se

Dan Gerenmark
Säljare, inne
Offert, Dimensionering

+46 31 338 97 22
dan.gerenmark@aco-nordic.se

Jessika Kempe
Säljare, inne
Offert, Dimensionering

+46 31 338 97 23
jessika.kempe@aco-nordic.se

Heidi Karlsson
Kundsupport


+46 31 338 97 43
heidi.karlsson@aco-nordic.se

Michael Fjällberg
Säljare, ute
Län: Norrbotten, Västerbotten, Jämtland, Västernorrland


+46 31 338 97 35
+46 70 338 97 50
michael.fjallberg@aco-nordic.se

Johan Aldenteg
Säljare, ute
Län: Stockholm (söder), Värmland, Örebro, Södermanland, Östergötland, Jönköping, Kronoberg, Kalmar, Gotland

+46 31 338 97 24
+46 72 324 13 14
johan.aldenteg@aco-nordic.se
mitti@aco-nordic.se

Åke Stenqvist
Teknisk affärsutveckling
Oljeavskiljare, Dagvattenrening, Pumpstation

+46 31 338 97 15
+46 73 386 74 30
ake.stenqvist@aco-nordic.se

Robin Johansson
Teknisk affärsutveckling
Linjeavvattning, Oljeavskiljare

+46 31 338 97 09
+46 73 511 35 89
robin.johansson@aco-nordic.se

Anna Melin
Säljare, inne
Offert, Dimensionering

+46 31 338 97 08
anna.melin@aco-nordic.se

Niklas Olsson
Säljare, inne
Offert, Dimensionering

+46 31 338 97 34
niklas.olsson@aco-nordic.se

David Talon
Säljare, ute
Län: Västra Götaland, Halland, Skåne, Blekinge

+46 31 338 97 30
+46 76 305 63 04
david.talon@aco-nordic.se

Robert Gustafsson
Säljare, ute
Län: Stockholm (norr), Uppsala, Gävleborg, Dalarna, Västmanland

+46 31 338 97 16
robert.gustafsson@aco-nordic.se
mitti@aco-nordic.se

Stefan Petersson
Teknisk affärsutveckling
Linjeavvattning, Dagvattenmagasin


+46 31 338 97 27
+46 70 542 49 10
stefan.petersson@aco-nordic.se

Fredrik Anderson
Teknisk affärsutveckling
Oljeavskiljare, Dagvattenrening, Pumpstation


+46 31 338 97 33
+46 76 140 97 33
fredrik.anderson@aco-nordic.se

Peter Stone
Kommersiell chef


+46 31 338 97 10
+46 70 529 95 86
peter.stone@aco-nordic.se

Affärsområde VS


Monica Testa
Säljledare VS


+46 31 338 97 13
monica.testa@aco-nordic.se

Johanna Hellberg
Säljare, inne
Offert, Dimensionering

+46 31 338 97 32
johanna.hellberg@aco-nordic.se

Michael Fjällberg
Säljare, ute
Län: Norrbotten, Västerbotten, Jämtland, Västernorrland


+46 31 338 97 35
+46 70 338 97 50
michael.fjallberg@aco-nordic.se

Martin Karlsson
Säljare, ute
Län: Stockholm, Södermanland, Östergötland, Västmanland, Jönköping, Kalmar, Gotland, Halland, Kronoberg, Skåne, Blekinge

+46 31 338 97 14
+46 70 348 41 71
martin.karlsson@aco-nordic.se

Åke Stenqvist
Teknisk affärsutveckling
Fettavskiljare, Pumpstation, Matavfallssystem

+46 31 338 97 15
+46 73 386 74 30
ake.stenqvist@aco-nordic.se

Jon Christian Næss
Säljchef


+46 31 338 97 11
+46 70 191 40 01
jon.naess@aco-nordic.se

Maria Olsson
Säljare, inne
Offert, Dimensionering

+46 31 338 97 26
maria.olsson@aco-nordic.se

Heidi Karlsson
Kundsupport


+46 31 338 97 43
heidi.karlsson@aco-nordic.se

Mattias Rydberg
Säljare, ute
Län: Västra Götaland, Värmland, Örebro, Dalarna



+46 31 338 97 07
mattias.rydberg@aco-nordic.se

Fredrik Anderson
Teknisk affärsutveckling
Fettavskiljare, Pumpstation, Matavfallssystem


+46 31 338 97 33
+46 76 140 97 33
fredrik.anderson@aco-nordic.se

Affärsområde Byggmaterial – Hus och trädgård


Adam Balogh
Säljchef

+46 31 338 97 18
adam.balogh@aco-nordic.se

Service


Johan Lingbrand
Servicechef

+46 31 338 97 12
johan.lingbrand@aco-nordic.se

Johan Dermark
Servicekoordinator

+46 31 338 97 06
johan.dermark@aco-nordic.se

ACO Service
Installation och underhåll

+46 31 338 97 20
service@aco-nordic.se

Marknadsföring


Martin Ericsson
Art Director

+46 31 338 97 00
+46 70 289 97 25
martin.ericsson@aco-nordic.se

Produktadministration


Rickard Runne
Digital marknadsföringschef

+46 31 338 97 00
+46 70 289 77 01
rickard.runne@aco-nordic.se

Logistik och inköp


Gunnar Svensson
Inköpschef

+46 31 338 97 17
gunnar.svensson@aco-nordic.se

Ekonomi och IT


Violeta Sbircea
Ekonomichef, CFO

+46 31 338 97 19
+46 73 074 87 15
violeta.sbircea@aco-nordic.se

Maj Hult
Ekonomiassistent

+46 31 338 97 28
+46 72 066 83 89
maj.hult@aco-nordic.se

Ledning


Tobias Wood
Verkställande direktör

+46 31 338 97 04
+46 73 545 48 39
tobias.wood@aco-nordic.se

Peter Stone
Kommersiell chef

+46 31 338 97 10
+46 70 529 95 86
peter.stone@aco-nordic.se

Violeta Sbircea
Ekonomichef, CFO

+46 31 338 97 19
+46 73 074 87 15
violeta.sbircea@aco-nordic.se

TOP